318055_4195862586283_1944279058_n.jpg

Menu

m_pozadi.png
logo_small.png
mys-prava.png
prazdne-tlacitko.png
mys-pohyb.png
enter.png
sipky.png
tlacitka.psd  348.3kB
mys-leva.png
mys-scrolling.png
prazdna-ctverec.png
mezernik.png
backspace.png
wasd.png
shift.png
style.css  3.86kB

Kdybych mohl volit…

Při pohledu na uchazeče o prezidentský post nám na mysl přijde spousta myšlenek a někomu možná i vtipů. To, jak se sejde Čech, Rakušan, Japonec, Žid, Avatar a parta komunistů však není vtip. To byl začátek našich prezidentských voleb. Myslím, že vtipný popis je i trefný a například pan Franz by mnohem více seděl do kresleného filmu. Kdyby vyhrával ten nejbarevnější, Vladimír Franz by možná získal víc procent hlasů.

Další postavou našich voleb byl i Tomio Okamura. Ten bohužel nezískal potřebných padesát tisíc podpisů od občanů. Jeho přívrženci se snažili ze všech sil. I když se třeba takový Neyugn Nal Iam podepsal pod petici 12krát, na postup dál to stejně nestačilo.

Tomio Okamura ale nebyl jediný, koho Ministerstvo vnitra vyřadilo z volby. I Vladimír Dlouhý nezískal po kontrole potřebné podpisy. Jak ale ti úředníci na ministerstvu tu kontrolu prováděli? Určitě nemohli všem kandidátům zkontrolovat všechny podpisy za jeden týden. Geniální úředníci na to šli jinak. Udělali dva vzorky, které procentuelně ukázali, kolik chybných podpisů kandidáti nasbírali. Ty dva vzorky pak namísto zprůměrování sečetli. Tato metoda se v praxi ukázala opravdu úžasně. Ukazuje, že úředníci na ministerstvu mají v průměru IQ přes 160. První vzorek ukázal 90 a druhý 70.

Když si tak čtete znovu, jak se sejdou všichni ti kandidáti, nemusíte ani poznat, kdo z nich je vlastně Čech. Rozhodně to nepoznali lidé na Moravě, kteří poslali Miloška Zemana do druhého kola. Naštěstí jsou u nás i lidé, kteří vědí, že Čech nemusí být nutně ten s českými kořeny, ale ten, kdo se jako Čech cítí. A podle mě je úplně jasné, že pan Kníže nebere prezidentství jako pozici, ale jako službu vlasti. V tom se určitě liší od Miloše Zemana, který na své rodné Vysočině objímá stromy a čeká na to, až zase bude u moci. Takže odpověď na otázku, kdybych mohl volit, koho bych volil, zní: Karla Schwarzenberga. Ostatní by se měli zeptat sami sebe, proč vlastně volit pouze zemana, když můžou volit knížete.

Optimalizace pro vyhledávače
IP
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one