318055_4195862586283_1944279058_n.jpg

Kdybych mohl volit…

Při pohledu na uchazeče o prezidentský post nám na mysl přijde spousta myšlenek a někomu možná i vtipů. To, jak se sejde Čech, Rakušan, Japonec, Žid, Avatar a parta komunistů, však nebyl vtip. To byl začátek našich prezidentských voleb. Myslím, že vtipný popis je i trefný a například pan Franz by mnohem více seděl do kresleného filmu než na Pražský hrad. Nicméně, kdyby vyhrával ten nejbarevnější, Vladimír Franz by určitě získal víc procent hlasů, než získal.

Další postavou našich voleb byl i Tomio Okamura. Ten bohužel nezískal potřebných padesát tisíc podpisů od občanů. Jeho přívrženci se snažili ze všech sil. I když se třeba takový Neyugn Nal Iam podepsal pod petici 12krát, na postup dál to stejně nestačilo.

Tomio Okamura ale nebyl jediný, koho Ministerstvo vnitra vyřadilo z volby. Ani Vladimír Dlouhý nezískal po kontrole potřebné podpisy. Jak ale ti úředníci na ministerstvu tu kontrolu prováděli? Určitě nemohli všem kandidátům zkontrolovat všechny podpisy za jeden týden. Geniální úředníci na to šli jinak. Udělali dva vzorky, které procentuelně ukázaly, kolik chybných podpisů kandidáti nasbírali. Ty dva vzorky pak namísto zprůměrování sečetli. Tato metoda se v praxi ukázala opravdu úžasně. Ukazuje, že úředníci na ministerstvu mají v průměru IQ přes 160. První vzorek ukázal 90 a druhý 70.

Když si tak čtete znovu, jak se sejdou všichni ti kandidáti, nemusíte ani poznat, kdo z nich je vlastně Čech. Koho tedy volit? Přesto, že se nám pan Klaus s celou jeho rodinou snaží ukázat tu „správnou" cestu, hodně lidí v tom má zmatek, nebo je to nezajímá.

I on sám si uvědomuje, že neuplyne dlouhá doba a on se bude muset z hradu nadobro odstěhovat. A proto i on musel vykonat něco, co ho bude za několik let připomínat. A tak, po vzoru pana Havla, vyhlásil rozsáhlou a perfektně promyšlenou amnestii. Jsem přesvědčen, že hodně lidí v České republice následky amnestie pozná, ať už jim zmizí kolo nebo auto. Koho tedy volit? Přeci toho, kdo není ješitný a citlivý jako Václav Klaus. Myslím, že je to do druhého kola dostatečná nápověda.

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9300"
27.02.13 23:05
v.petrno
Optimalizace pro vyhledávače
IP
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one