318055_4195862586283_1944279058_n.jpg

Komentované zpravodajství

Prezidentské volby 2013

 

 Posledních pár měsíců bylo na naší politické scéně velmi rušno. Počínaje rozvernými počiny bývalého prezidenta V. Klause, konče neúnavnou a vyčerpávající mediální akcí, jinak nazývanou „Prezidentské volby". 

Pro mnohé bylo zvolení „otylého opilce z Vysočiny" překvapením, či pohoršením navzdory tomu, že průzkumy veřejného mínění tento fakt již dávno vyzdvihovaly. Na druhou stranu ale musíme chápat že, co se děje mimo hlavní město, Pražáka netrkne. Ať by volby nakonec dopadly jakkoliv, budeme vždy, jak tomu je v povaze našeho levičáckého státu, čekat s plnou kapsou vajec na příležitost si zanadávat. Ve vzduchu již delší dobu visela otázka:  „jak nakonec zvolit to menší zlo." A  jak je zvykem, jediné co z toho vzniklo, je mezinárodní ostuda.

První chybou, která nejspíše odstartovala veškerý humbuk, bylo odsouhlasení přímé volby prezidenta. Jednoduše řečeno jsme ztratili spoustu času, chuť nadále se zapojovat do politiky a něco přes tři čtvrtě miliardy korun, jelikož zvítězil ten kandidát, který by skoro jistě zvítězil i ve volbách poslanecké sněmovny. Jak moudré a vyspělé...

Často se hovořilo o tom, jak hloupé a zbytečné je dělit politickou scénu na levici a pravici, s údivem však sledujeme, jak nás nejen Evropa, ale i zbytek světa považuje za ruskou provincii či v lepším případě Československo.

Podle mého názoru jsme si jako národ zvolili špatně. Zvolili jsme si toho, kdo nás, zemi, která je srdcem Evropy, ne její levou končetinou, nevytáhne z neprůhledné kaluže východního světa, ba naopak.

Beru v potaz to, že jakožto osobnost má pan Miloš Zeman jisté kouzlo, například v televizních debatách je velmi mrštný, avšak daleko slavnější, než jeho argumenty, jsou jeho „ne příliš střízlivé" bonmoty a neustálé zaškobrtávání. Zkusme si všichni položit jednu poněkud zbytečnou otázku, protože ve výsledku už nic nezmůžeme.

Je pan Zeman opravdu tím člověkem, který dokáže důstojně reprezentovat naši zemi ? Opravdu je to jeho obličej, který chceme vidět po boku Obamy či Merkelové ?

Českému národu gratuluji, protože v jednom jsme opravdu rarita. Nepotřebujeme přírodní katastrofy, revoluce, atentáty ani jiné problémy... Vystačíme si sami .

 Nezbývá nám nic jiného, než spolknout hněv, smířit se zklamáním a popřát panu Zemanovi, jak pro nás, tak pro něj co nejméně bolestivé funkční období.

 Jakub Josef

 

 

 

 

 

 

 

 

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1375"
Musím souhlasit s kolegou níže. Váš článek ukazuje na neznalost a nese se v duchu útočné rétoriky českých médií jako celku. Pan Zeman je, i přes své opilectví, malost a zkaženost, schopný politik, který má, podle mého názoru, České republice co nabídnout. Ovšem překvapením je ''levičácká povaha našeho státu''. Tato fráze je hloupá a především krajně nepřesná a ve srovnání s většinou Evropy nejsme skutečně levicoví. No a všechny akce, které vtáhnou lidi do politiky, stojí za ''trochu'' peněz. Aneb jak řekl kdysi Tomáš Sedláček: ''Pokud je to míň jak miliarda, tak nestojí na ministerstvu financí kvůli tomu škrtat tužkou.''
Takže přeji více vyspělosti při psaní dalšího komentáře. Na stráž!
Pane Jakube, já tedy také MIloše nevolil, ale Váš článek je hodně úsměvný. Především naznačená teze, že protože je MIloš levicový, tak budeme ruská provincie je hodným důkazem Vaší absolutní neznalosti politických reálií. Stejěn tak představa, že jakýkoliv prezident bude vytahovat "národ z bahna" je úsměvná, přečtěte si prosím pravomoci prezidenta v Ústavě ČR. A to ani nezmiňuji, že Váš článek je plný dalších blábolů, které by spíše patřili do Blesku.
19.03.13 11:27
v.petrno
Optimalizace pro vyhledávače
IP
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one